Apie Gydymo įstaigų paramos fondą

LR Prezidentas Valdas Adamkus, Senamiesčio Rotary klubas, Lietuvos bendrovės, grupė žinomų verslininkų, visuomenės veikėjų įsteigė privatų kovos su koronavirusu fondą „Gydymo įstaigų paramos fondą” prie kurio ragina jungtis visus geros valios žmones.

Fondui paaukotos lėšos bus naudojamos svarbiausioms reikmėms siekiant suvaldyti COVID-19 viruso krizę – padėti visoms Lietuvos gydymo įstaigoms, gydytojams ir kitam medicinos personalui, reikiamų medicinos priemonių įsigijimui.

Kaip naudoti sukauptas lėšas spręs autoritetingi savo sričių medikai, kurie koordinuoja COVID-19 viruso sukeltos situacijos valdymą, verslo ir visuomenės atstovai.

"

Nusprendėme inicijuoti tokį fondą, nes yra daug norinčių prisidėti sprendžiant neeilinę situaciją, kuriai vien valstybės pajėgų gali neužtekti. Privatus fondas „Gydymo įstaigų paramos fondas” dirbs ranka rankon su Valstybės iniciatyvomis ir tai bus geriausias Valstybės ir privataus sektoriaus partnerystės pavyzdys. Didžiausias privataus fondo privalumas – trumpiausias įmanomas kelias nuo poreikių įvertinimo iki prekės ar paslaugos įsigijimo.

Laikas šioje situacijoje yra kone lemiamas faktorius, o nevyriausybinė organizacija gali išvengti ne tik ilgiau užtrunkančių viešųjų pirkimų procedūrų, bet ir priimti sprendimus verslui įprastu greičiu. Stengsimės patenkinti poreikius, kur valstybės fondo sprendimai gali užtrukti ilgiau. Be to mūsų tarpe yra žinomų žmonių, kurių asmeniniai kontaktai visame pasaulyje gali pasitarnauti greitai įsigyjant itin šiuo metu paklausias, todėl trūkstamas, prekes.

Fondo valdybos pirmininkas
Rolandas Valiūnas

 

Naujienos

2021 01 15

Visam pasauliui sunkiu laikotarpiu dalis verslo atstovų nutarė sutelkti jėgas ir prisidėti prie kilnaus tikslo – prekybos centras CUP skyrė 20 tūkstančių eurų paramą Gydymo įstaigų paramos fondui.

Plačiau skaitykite čia.


2020 12 16

Mes nepakeitėm pasaulio. Bet gerų širdžių dėka, kartu su kitais panašiais fondais, Gydymo įstaigų paramos fondas  bent kiek palengvino gerųjų medikų ir jų pacientų dalią sunkiausiais 2020-jų mėnesiais. Fondas orientavosi ne tiek į apsaugos priemonių, kiek į gydymui būtinos medicininės įrangos įsigijimą. Dėl to gydymo įstaigas pasiekė videolaringoskopai, monitoriai, skirtingų specifikacijų infuzinės stotys, volumetrinės pompos apsunkintai intubacijai ir kita reikalinga įranga. Tik jūsų dėka nuo Fondo įkūrimo pradžios surinkome 732 762 Eur, iš kurių 617 708 Eur panaudoti paskirstant reikalingą įrangą 23 gydymo įstaigoms visoje Lietuvoje. Kviečiame susipažinti su detalia ataskaita apie fondo įvykdytus pirkimus čia.

Fondas dar kartą nuoširdžiai dėkoja visiems už paramą, skirtą kovai su Covid-19. Ši parama ir dėmesys neliko ir neliks nepastebėtas, o Fondas toliau aktyviai dirbs ir tęs savo pirminę misiją – padėti sergantiems vaikams.

Būkite sveiki ir gražių artėjančių švenčių!


2020 06 22

Esame dėkingi visiems prisidėjusiems prie Fondo atsiradimo ir už drauge surinktas lėšas. Plačiau skaitykite čia. 


2020 04 10

„Bet kokia parama, skirta mūsų medikams, jų darbo sąlygų gerinimui, jų darbo kokybei, verta pačios tikriausios pagarbos ir paties didžiausio dėkingumo. Juo labiau kad Hipokrato priesaikai tarnaujantys žmonės gydo ne tik mūsų sergančiuosius – jie gydo mūsų visuomenę: nuo nepasitikėjimo, nuo susvetimėjimo ir uždarumo. Todėl kiekvienas, remiantis „Gydymo įstaigų paramos fondą“, remia dabarties ir ateities Lietuvą – tokią Lietuvą, kurioje daugiau ne tik fiziškai, bet ir emociškai sveikų žmonių, kur daugiau žmogiškumo, kur daugiau Tikėjimo Meilės ir Vilties. Ačiū visiems, kurie kartu eina šiuo keliu!“ – sako Prezidentas Valdas Adamkus.


2020 04 08

Šią savaitę atkeliavusi nauja medicininės apsaugos priemonių siunta (10000 apsauginių respiratorių, 550 veido skydų ir 20 000 vienkartinių pirštinių) bus pristatyta į pagrindines didžiųjų miestų ligonines: RVUL, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Klaipėdos vaikų ligoninė, Vilniaus gimdymo namai, NVI, Panevėžio GMP (kartu su rajono GMP), VMKL, Santaros klinikų Vaikų ligoninė.

Taip pat, šiandien 580 vnt. endotrachėjinių, tracheostominių vamzdelių pasieks Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą.

Praėjusią savaitę Santaros klinikų Infekcinių ligų centrui buvo pristatytos 2 infuzinės stotys, kiekvienai po 4 švirkštines (Aitecs 2016) ir 2 infuzines (Aitecs 3017) pompas, o taip pat specialios lašelinės infuzinėms pompoms. Be to, 2 videolaringoskopai su daugkartine rankena ir 150 vienkartinių mentelių (JAV įmonės Infinium).


2020 04 03

Užsakyti 2 videolaringoskopai ir vienkartiniai gaminiai ligonių inkubacijai, kurie pristatomi į Santaros klinikų reanimaciją.


2020 03 27

Medikų iniciatyva, medicininių gaminių gamykla „Intersurgical“ paleido į gamybą daugkartinio naudojimo respiratorius. Vienas žmogus respiratorių galės naudoti keletą parų, o jo kaina tik ~1,50 EUR. Tad ekonomija valstybei dviguba – ilgesnis naudojimas ir itin maža kaina.

Procesą nuo iniciatyvos iki įgyvendinimo padėjo sukoordinuoti „Gydymo įstaigų paramos fondas“, kuris šiandien į Lietuvos ligoninėms pateiks pirmąją partiją –  8000 vnt. daugkartinio naudojimo respiratorių.

Pirminė idėja apie daugkartinio naudojimo respiratorius šį antradienį kilo Santaros klinikų Vaikų ligoninės Neonatologijos centro vadovui doc. dr. Arūnui Liubšiui. Įgyvendinimo ėmėsi medicininių gaminių gamyklos „Intersurgical“ vadovas Sigitas Žvirblis, kuris su komanda dirbdamas dieną-naktį sukūrė keletą respiratorių versijų. Šiuos respiratorius „Gydymo įstaigų paramos fondo“ konsultantas gydytojas Vytautas Dambrava pristatė testavimui į ligonines.

Testavimus atlikęs, doc. dr. A. Liubšys ir Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro, I-ojo skyriaus vedėjas Gintautas Kėkštas kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) su siūlymu masiškai gaminti ir naudoti šiuos respiratorius. Vakar SAM suteikė oficialų leidimą gaminti  šiuos daugkartinio naudojimo respiratorius, be to šiandien pati SAM ketina pasirašyti sutartį dėl masinio užsakymo, skirto Lietuvos gydymo įstaigoms.

Kviečiame pažiūrėti trumpą daugkartinio respiratoriaus naudojimo filmuką.


2020 03 26

„Gydymo įstaigų paramos fondas“ nupirko reikalingos medicininės įrangos, skirtos intensyviai terapijai ir reanimacijai už 112 616 eurų: švirkštinių pompų (24 vnt.), volumetrinių pompų (12 vnt.), infuzijos stočių (6 vnt.) taip pat apsauginių respiratorių (30000 vnt.), izoliacinių kombinezonų (500 vnt.), izoliacinių veido skydų (500 vnt.) ir medicininių pirštinių (10000 vnt.). Įranga ir priemonės keliauja į Lietuvos ligonines.

Ypatingai ačiū UAB Viltechmeda ir įmonės direktoriui Mindaugui Liutkauskui už didžiulę nuolaidą prietaisams.

Fondo steigėjai

Fondo valdybos pirmininkas:
Rolandas Valiūnas

 

Fondo valdyba:

Anatolijus Faktorovičius

Rolandas Valiūnas

Rolandas Vingilis

Olga Zimanaitė

Prezidentas Valdas Adamkus

Asociacija Investors’ forum

Vladas Algirdas Bumelis

Viktoras Butkus

Ellex Valiūnas

Anatolijus Faktorovičius

Gintautas Galvanauskas

Jonas Garbaravičius

Tomas Kučinskas

Lietuvos Draudimas, AB

 

“Lietuvos vaikų vilties” Los Andželo skyrius

Algimantas Markauskas

Urtė Neniškytė

Asta Paulauskaitė

Vilija Vaitkutė Pavan

Andrius Stonkus

Rolandas Valiūnas

Vilniaus senamiesčio Rotary klubas

Rolandas Vingilis